Negavote leidimų oro kondicionieriui bute? Nuomotojas nenori net girdėti apie tai? Dvi galimybės Jums!
Ankstesniame straipsnyje Gedarta rašė apie tai, kokius leidimus reikia gauti, norint bute sumontuoti kondicionierių, ir kaip tai padaryti. Trumpai pasikartosime, su kokia problema susiduria daugiabučių gyventojai: dauguma kokybiškų oro kondicionierių turi išorinį bloką. Jis montuojamas ant pastato sienos, jos išorėje (lauke). Norint sumontuoti šią kondicionieriaus dalį, reikia gauti tokius leidimus:
- daugiabučio namo bendrasavininkų sutikimą;
- statybos leidimą atlikti paprastąjį remontą;
- kultūros paveldo departamento sutikimą, jei daugiabutis yra nekilnojamoji kultūros vertybė.
Šį procesą reguliuoja nemažai teisės aktų, tačiau jis nėra toks sudėtingas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Todėl minėtame straipsnyje paprastai ir aiškiai surašėme, ką daryti.
Visgi, tam tikrais atvejais leidimai neišduodami ir, deja, tokio sprendimo neretai nepavyksta pakeisti. Bet nenusiminkite, nes ir tokiais atvejais yra išeičių mėgautis vėsiu gaiviu oru.
Išeitis Nr. I: rekuperatorius su integruotu šilumos siurbliu, neturintis išorinio bloko
Lietuviškos įmonės sukurti Komfovent Domekt RHP įrenginiai pasižymi universalumu: vėdina, šildo ir šaldo. Juos lengva valyti, jie veikia ekonomiškai, efektyviai, gali palaikyti nustatytą temperatūrą, galima nustatyti veikimo tvarkaraštį, valdyti prietaisą per interneto naršyklę ar mobilųjį telefoną. Ir svarbiausia – jie neturi išorinio bloko.
Visgi, norint sumontuoti šį įrenginį, nepavyks išvengti ventiliacijos kanalo angų pastato išorinėje sienoje. Dažniausiai plonajai sienai išpjauti skyles, kitaip ją „taisyti“ nereikia leidimų (išskyrus atvejį, kai namas yra istorinis pastatas, tuomet reikia kreiptis į savivaldybės architektą). Tačiau pastato išorinė siena skiriasi nuo kitų sienų: norint joje įrengti vėdinimo angą leidimų dažniausiai reikia, kadangi gręžiant skylę keičiama pastato išvaizda. Plačiau apie leidimus skaitykite mūsų ankstesniame straipsnyje.
Išeitis Nr. 2: mobilus oro kondicionierius
Šio tipo kondicionieriai pasižymi dviem itin geromis savybėmis:
- juos lengva transportuoti;
- lengva sumontuoti;
- jiems nereikia jokių leidimų.
Todėl mėgautis vėsiu gaiviu bei išvalytu oru galite ir tuomet, kai gyvenate ar dirbate nuomojamose patalpose, kurių savininkas net nenori girdėti apie įprastinio oro kondicionieriaus montavimą.
Norint įsirengti šį kondicionierių, tereikia išvesti karšto oro žarną per langą. Šiam dalykui specialiai sukurta lango tarpinė, tinkanti įvairių matmenų langų, montuojama tarp lango ir rėmo. Ji turi užtrauktuką, tad neleidžia išleistam karštam orui grįžti atgal į patalpą ir netgi apsisaugo nuo vabzdžių. Norint langą uždaryti, tarpinės išmontuoti nereikia. Gandas, kad nebūna efektyvių mobilių kondicionierių, jau senokai paneigtas: jų vėsinimo galia gali viršyti net 4 kW, pavyzdžiui, kaip šis įrenginys.
Pirmoje nuotraukoje matote rekuperatorių su integruotu šilumos siurbliu, neturintį išorinio bloko, antroje – mobilų kondicionierių. Yra ir trečioji išeitis... Tačiau ją apžvelgsime kitame straipsnyje.
Jei kilo klausimų, rašykite mums info@gedarta.lt ir mielai į juos atsakysime D.U.K. skiltyje!