Poreikis keistis
Vyriausybė patvirtino Nacionalinį oro taršos mažinimo planą. Lietuva, kaip ir kitos ES šalys, yra įpareigota parengti ir įgyvendinti tokį strateginį dokumentą iki 2020 m. ir 2030 m. nustatytiems ES tikslams mažinant į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekį pasiekti. – skelbia LR Vyriausybė. Šiuo planu esame įpareigoti keisti kažką iš esmės, tam, kad galėtume sumažinti taršą aplinkoje. Bet kaip tai palies mus, paprastus piliečius?
Švaraus oro priešai – du
Identifikuotos problemos buvo dvejuose segmentuose:
- Pirmasis segmentas ir bene pats taršiausias – automobiliai. Jau dabar galima išvysti įvairius apribojimus, taršos mokesčio įvedimus, subsidijas naujiems automobiliams ir t.t.
- Antrasis segmentas, kietuoju kuru šildomas namų ūkis. Šiame segmente kiekvienais metais yra numatoma parama keičiant senas ir neefektyvias šildymo sistemas. Taip pat žinant, kaip jautriai visuomenė reaguoja į ekologines problemas, galima tikėtis įvairių įstatymo pakeitimų, dėl kurių žmonės ankščiau ar vėliau privalės imtis priemonių ir atsinaujinti savo šildymo sistemas.
Keičiantis vartotojų poreikiams technologijos prisitaiko prie vartotojų
Besikeičiant visuomenės poreikiams, gyventojai ieško alternatyvų, kuriomis visų pirma siekia sumažinti šildymo kaštus, visų antra nepakliūti į aplinkosaugos akiratį. Vis dažniau šildymui yra renkamasi šilumos siurbliai oras-oras, kadangi dažnu atveju jie yra kur kas pigesnė alternatyva šildyti patalpas, o montavimas yra ypač lengvas. Gamintojai vedami konkurencijos, tendencijų ir įstatymų pataisų, siekia kurti tokią įrangą, kuri atitinka visus reikalavimus, o klientas būtų patenkintas.
Pokyčiai autoservisuose
Vieša paslaptis, jog didelė dalis autoservisų Lietuvoje ilgą laiką patalpų apšildymui naudodavo taršias, neefektyvias priemones. Šildymui dažnai buvo naudojami atidirbti tepalai (liaudyje vadinami atrabotke), taip pat buvo naudojamos kieto kuro sistemos, kuriose buvo deginamos ne tik malkos, bet ir įvairios šiukšlės, panaudotos ir nereikalingos plastikinės atliekos ir t.t. Šie būdai yra patys kenksmingiausi ne tik gamtai, bet ir žmonių sveikatai, todėl jau ne pirmas autoservisas siekia keistis. Noras keistis kyla matyt ne tik iš baimės užsitraukti aplinkosaugininkų nemalonę, bet ir noras pigiau iš švariau šildytis patalpas. Oras-oras šilumos siurbliai pastaraisiai metais tampa ta alternatyva, kuri padeda išspręsti problemas. Pagrindinė to priežastis - žemi pradiniai kaštai. Nereikia investuoti į brangias ir dideles šildymo sistemas, nes išsikraustant iš tų patalpų paprasčiausiai bus galima išmontuoti įrangą. Kokybiški šilumos siurbliai padeda ne tik sušildyti patalpas žiemos metu, bet ir sumažiną drėgmę patalpose.
Rūpestis artimaisiai
Užmiesčiuose ir kaimuose vis dar daug kur galima išvysti pečius, kuriuose žmonės degina malkas, o neretai ir susikaupusias nereikalingas šiukšles. Šios krosnis įvardinamos kaip potencialiai pavojingomis ne tik gamtai, bet ir grėsmė, jog įvyks gaisras. Vaikai norėdami apsaugoti savo vyresnio amžiaus tėvus, nori pasirūpinti ir apsaugoti tėvus pakeisdami krosnis į saugesnes alternatyvas. Taip pat pakeitus šildymo sistemą, nebereikia rūpintis malkomis ar jų sandėliavimu. Atrodytu paprastas dalykas, bet rūpesčių kiekis sumažėja ryškiai. Tėvai iš pradžių būna skeptiški, bet perpratus valdymą situacija normalizuojasi ir netgi teigia, kad viskas kur kas lengviau nei buvo. Alternatyvos šiuo atveju galimos įvairios – šilumos siurbliai oras-oras, oras-vanduo, oras-žemė, elektriniai katilai ir kt.
Valdymas nuotoliniu būdu
Dažnas sodybų turėtojas taip pat renkasi šilumos siurblį, o esminis faktorius – valdymas per atstumą. Kondicionierių galima valdyti nuotoliniu būdu, tai reiškia, kad patalpas šildyti ar palaikyti norimą temperatūra galima esant bet kuriame pasaulio krašte. Kondicionieriaus funkcija +8 leidžia visuomet palaikyti pliusinę temperatūrą, o tai neleidžia užšalti vandeniui patalpose. Ši funkcija pravers ir tiems, kurie prižiūri neveiklius senyvo amžiaus artimuosius per atstumą. Kas kart nereikės važiuoti ir tikrinti ar pečius vis dar kurenasi. Užteks atsidaryti mobilią aplikaciją, kurioje matysis kokia temperatūra vyrauja namuose.
Tobulėjimas – nuolatinis procesas
Lietuvoje viskas sparčiai žengia į priekį. Žmonės gauna daugiau informacijos ir teigiamai žiūri į naujoves, tam didelę įtaką daro ir žiniasklaida, rinkodara, reklama. Kalbant apie montuotojus, tobulėjimas – nuolatinis procesas. Tobulėjimas būtinas, norint neatsilikti nuo inovacijų. Ilgus metus rinkoje esanti Gedarta, ne tik sumontuoja, bet ir instruktuoja, bei gali palaikyti įrangos techninį palaikymą. Dažnu atveju prisitaikome prie žmonių poreikių, dažnu atveju darbai vyksta ir savaitgali, ir po darbo valandų. Nors ir užsakymų daug įmonės politika išlieka patenkinti klientų poreikius ir būti patogiems. Taupant klientų laiką medžiagos pristatomos su kurjeriais, o dalį kondicionierių klientai gali susimontuoti ir patys, su kondicionieriaus montavimo komplektu.