Elektra iš saulės - ateitis
2021 metai jau beveik baigėsi, baigsis ir terminas kuomet galima gauti kompensacijas įsigyjant saulės elektrines. Tokias kompensacijas organizuoja ir dalija aplinkos projektų valdymo agentūra ir į jas galima pretenduoti kasmet, tačiau kol kas nėra aišku kada bus kitas etapas, kompensacijoms gauti. Vis dėlto saulės elektrinės Lietuvoje yra dar neišplėtota sritis, todėl pasvarstykime kokią naudą gauna vartotojas įsigijęs saulės elektrines.
Švari ir nemokama elektros energija
Bene pagrindiniai pliusai yra akivaizdūs. Siekiant prisidėti prie ilgalaikio tvarumo, būtina mąstyti apie atsinaujinančius elektros šaltinius, norint, kad mūsų anūkai gyventų švariame pasaulyje. Saulės jėgainės netolimoje ateityje gali tapti dominuojančios gaminant elektrą, o tokia šalis kaip Marokas jau dabar naudoja 40% iš saulės išgautos elektros energijos. Pagaminta elektros energija ne tik yra švari, bet atsipirkus investicijoms ir vartojant ją online režimu, gali tapti nemokama kiekvienam vartotojui.
Efektyviausia kombinacija - su šilumos siurbliais
Praėjusiame straipsnyje minėjome, jog seni neefektyvūs šildymo būdai anksčiau ar vėliau išnyks, tuo tarpu oras-vanduo ar oras-oras šildymo būdai tampa norma, o kombinuojant su saulės jėgainėmis nauda tampa visokeriopa. Vartotojo tikslas už šildymą mokėti kuo mažiau, o tuo ir pasižymi šiuolaikiniai šilumos siurbliai. Kaip pavyzdys – naujame 100m2 būste turint oras-vanduo šilumos siurblį, už šildymą mokėsite apie 30-50Eur per mėnesį, o kombinuojant šią ir kitas panašias sistemas, tokias kaip oras-oras, už šildymą mokėsite dar mažiau. Ši kombinacija tampa privalumu ne tik vartotojui, bet ir mūsų planetai, kadangi net ir nežinodamas to, vartotojas nenaudoja jokių kenksmingų medžiagų namų šildymui.
Perteklinė energija
Daugiausia elektros energijos saulės jėgainės surenka gegužės-birželio rugpjūčio mėn., o skaičiai gali siekti iki 40% visos surinktos energijos per metus. Visa perteklinė energija keliauja į elektros tinklus ir ten yra „sandėliuojama“. Kylant elektros kainoms, perteklinės energijos panaudojimas yra aktualiausias žiemos laikotarpiu, kadangi su šia elektra galima apsišildyti būstą. Taigi turint seną, neefektyvų šildymo būdą, „sandėliuojama“ elektra galėtų būti išnaudojama racionaliau – atsinaujinus šildymo sistemą į oras-vanduo, oras-oras, žemė-vanduo ar kitus efektyvius šildymo būdus už elektrą mokėtumėte mažiau.
Kreiptis į specialistus
Interneto platybėse egzistuoja begalė informacijos, todėl ne visada ji yra teisinga. Pats teisingiausias būdas yra ieškoti informacijos ne forumuose ar socialiniuose tinkluose, o kreiptis į ekspertus, kurie galėtų objektyviai pakonsultuoti ir patarti. Šiuo atveju siūlome kreiptis į inžinerinių sistemų specialistus –Gedartą. Savo srities specialistai ne tik patars, bet ir pateiks pasiūlymus ir montavimo darbus.